top of page
  Театр - мистецтво прекрасне!
  Воно облагороджує, виховує людину.
  Той, хто любить театр по справжньому,
 Завжди забирає з нього запас мудрості і доброти!                                                                                                          
                                К.С.Станіславський

     Театр — мистецтво колективне.

    Спектакль — твір, що володіє художньою єдністю, гармонією всіх елементів.

   Головним носієм театральної дії є актор, у творчості якого втілена суть театру: здатність захоплювати глядачів художнім видовищем безпосередньо, що протікає в них на очах життя, творчим процесом її втілення.

    Акторський образ створюється на основі п'єси і її тлумачення режисером — постановником спектаклю.Проте актор залишається самостійним художником, здатним лише йому одному доступними засобами відтворити на сцені живий людський образ, передати складність і багатство людської психології.

  Характерною особливістю театрального мистецтва є його неповторність у часі: кожен спектакль існує тільки в момент його відтворення.

  Організація цілеспрямованої роботи з  розвитку творчих здібностей дітей в умовах дошкільного навчального  закладу на основі  індивідуально - диференційованого підходу

 

          Розвивати природні здібності дітей  треба у дошкільному віці, робити це треба  цілеспрямовано та за принципом індивідуально - диференційованого підходу до кожної дитини.

     Починати цю роботу з виявлення  рівня та спектру  здібностей дітей допомагають діагностичні  методики   Смелянської Н.П.:  тест – анкета «Вивчення спеціальних здібностей», Водолага Н.В. «Театральна абетка».

   

Принципи діагностики, якими рекомендуємо керуватися  при вивченні здібностей  дітей:

●   комплексне здійснення (оцінювання здібностей з 3-х позицій: дитина,  батьки, педагог);     

●   урахування  змін в захопленнях, схильностях у дітей з віком, наявності стійкого інтересу до певного виду діяльності;

●   поетапність діагностики (на першому етапі проводиться  відбір, на другому – поглиблена діагностика).

         На основі результатів діагностування  можно об'єднати  дітей у  міні – групи за характером здібностей:

   діти - технарі,

   діти- гуманітарії,

   діти – літератори,

   діти - музиканти,

   діти – артисти,

   діти – художники.

       Творчі групи дітей  охоплюються різними формами   цілеспрямованої роботи, які є найбільш ефективними для подальшого розвитку здібностей та реалізації потенціальних можливостей дітей в умовах дошкільного закладу.

          Пропонуємо колегам  моделі організації цілеспрямованої роботи   з  розвитку  здібностей дітей  та реалізації  їхніх потенціальних  можливостей на основі принципу  індивідуально - диференційованого підходу. 

Сценарії  театралізованих вистав
bottom of page